Rádi bychom vám vyjádřili náš hluboký dík za to, že jste si adoptovali strom. Vaše velkorysé gesto má nemalý vliv na životní prostředí. Díky vám bude v naší krajině více vody – stromy jsou skvělými strážci vodního cyklu, pomáhají zachytávat a uchovávat vodu, což přináší nepostradatelné benefity pro naše ekosystémy.

Ale to není vše. Vaše podpora přispívá k udržení biodiverzity, chrání půdu před erozí a vytváří domov a často i potravu pro mnoho zvířat. Stromy jsou jakýmsi srdcem naší krajiny, a díky vám toto srdce bude tlouct ještě silněji.

Vaše rozhodnutí adoptovat strom není jen aktuálním přínosem pro naše životní prostředí, ale je to i investice do budoucnosti pro nás všechny.

Děkujeme, že jste udělali něco výjimečného pro naší krajinu. Společně měníme svět k lepšímu, kousek po kousku, strom po stromu.

Možná jste dostali strom jako dárek, (nejen) v tom případě byste měli vědět, že ho za vás vysadíme na Pardubicku, nebo si ho můžete přijít vysadit sami na jakoukoliv naší akci. Sledujte naše sítě ať už Facebook nebo Instagram, kde vždy akci zveřejníme s předstihem několika týdnů. Z pravidla ale sázíme na podzim.

Druhy stromů vybíráme podle lokality. Z ovocných sázíme především třešně, hrušně, slivoně, mirabelky či višně, v menším zastoupení jabloně. Z ostatních listnáčů jsou to většinou duby, buky, habry, lípy. Jehličnaté stromy nesázíme.

Více o našem spolku se dozvíš v rubrice o nás.

Ještě jednou upřímně děkujme za přínos krajině!

Váš spolek