Darujte o vánocích něco užitečného, co podpoří naše zdraví i zdraví přírody. Přinášíme vám několik tipů na zajímavé výrobky i s odkazy na jejich koupi.

Domácí vermikompostér 

Domácím kompostováním můžete zužitkovat zbytky z kuchyně, jako různé slupky, zbytky čaje a kávy. Kompostování urychlují kalifornské žížaly, které jsou v tom nejvýkonnější. Kompost můžete použít do pokojových rostlin, rostlin na balkóně i na zahradu. Při kompostování navíc vzniká tekutina – žížalí čaj, kterou lze po naředění rostliny zalévat a hnojit. 

Oranžová a červená folie

Folie brání průniku modrého a zeleného světla, které může v noci narušovat naše cirkadiánní rytmy.  Folií můžete přelepit displeje domácích spotřebičů, různých budíků či LED kontrolky. Správné svícení v noci v noci pomůže tělu vytvořit dostatek melatoninu, který je důležitý pro zdravý spánek.

Biodynamická žárovka

Tato žárovka má tři režimy a mění světelný režim podle přirozených biorytmů v přírodě. Její oranžové světlo pro noc napodobuje záři ohně a je příjemné pro práci v noci. Neobsahuje modrou složku světla a nenarušuje tak v těle tvorbu melatoninu a pomáhá nám tak kvalitněji spát. Jasné bílé světlo přes den zase napodobuje záři slunce a podporuje naši aktivitu. Pro přechod mezi dnem a nocí je zde režim teplého bílého světla, bez modré složky.

Adoptujte strom

Kupte pár stromů, co přefiltrují vzduch, udrží vodu v krajině a ještě poskytnou úkryt či potravu zvěři. Náš spolek je za vás zasadí přímo v krajině, nebo si je obdarovaní budou moct zasadit sami, na jakékoliv sázecí akci.

Průhledné UV samolepky na sklo pro ochranu ptáků

Chcete chránit ptáky před nárazy do oken? Zkuste nejnovější řešení, UV samolepky. Pro lidi jsou průhledné, takže nestíní, ale pro ptačí oko září. Ideální je umístit je 10 – 20 cm od sebe, aby vytvářely určitou plochu. Ptáci tak poznají, že touto plochou neproletí. 

Kořenový koberec

Nerovný povrch koberce pomáhá správnému vývoji nohy u dětí a prospívá i dospělým. Nerovnosti aktivují receptory v nohách a pomáhají snižovat krevní tlak, zlepšují koordinaci svalů a stabilitu těla. Navíc je při výrobě brán ohled na udržitelnost a recyklaci.

Osivo louka

Květinová louka je druhově rozmanitá směs tvořená travinami, bylinkami a květinami. Je nejen hezká na pohled, ale vytváří také kvalitní životní prostor. Kromě toho přiláká na váš pozemek včely, čmeláky či motýly, neboť je důležitým zdrojem potravy pro mnoho užitečných druhů hmyzu a dalších živočichů.Květinová louka je snadná na údržbu.

Čistička vzduchu

Vybrat čističku vzduchu dnes není lehký úkol, jejich nabídka je opravdu obrovská. Na webu proalergiky.cz je ale skvělý návod na co vše se soustředit. Dle několika odbornických doporučení jsme pro vás vybrali Winix, který bude pod stromečkem i u nás.

Sprchový filtr Dioz

Dezinfekci chlórem nebo jeho sloučeninami používají vodárny na hygienické zabezpečení pitné vody. Při sprchování chlór působí na dýchací systém, pokožku, trávicí a centrální nervový systém. Mezi jeho nežádoucí účinky patří: vysušení a podráždění pokožky, možnost vzniku alergie na chlór, zhoršení atopického ekzému a lupénky.

KDY SPRCHOVÝ FILTR POMÁHÁ: * odstraňuje chlór, chloramín, sirovodík a další škodlivé látky ze studené i teplé vody, * blahodárně působí na lupénku a různé ekzémy (např. atopický), * zabraňuje svrbění pokožky po koupeli (je vhodný pro citlivou dětskou pokožku),

Potravinové doplňky

Se snižující se kvalitou stravy, potřebujeme sem tam, nějaké vitamíny a minerály doplnit. O velice kvalitních a čistých doplňcích naše zakladatelka napsala článek, kde se můžete inspirovat více, zde jen výběr nejůležitějšího:

Magnesium Mega Mag

je tekutý hořčík je bohatým přírodním zdrojem koncentrovaného chloridu hořečnatého s plným spektrem iontových stopových minerálů, které působí jako přírodní kofaktory. Má sice nepříjemnou slanou chuť, ale díky faktorům si troufám říct, že nepotřebujete AC drink. Jeho nevýhodou je však pro jímavost při předávkování. Začínejte tedy postupně a nepřekračujte denní dávku doporučených 4 kapek.

Kolagen Woldohealth 

má ty nejrychlejší a největší účinky, co jsme zatím vyzkoušeli. Můžete si dopřát kolagen naprosto čistý, nebo s kyselinou hyaluronovou a biotinem, které opět působí jako kofaktory a mají také příznivý vliv na pokožku i vlasy. Myslíme, že se jedná naprostou špičku na trhu, neplatíte tady jen za značku, jako u spousty výrobků, ale vážně za kvalitu, která pomáhá.

Dalších 25 tipů na dárky (nejen) pro cestovatele najdete zde.

Přejeme vám správný výběr a veselé Vánoce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *